Strona główna » PORADNIK

BIRDS

 

1. Od czego powinienem zacząć organizowanie moich wakacji ?

Sprawdź ważność paszportu. W większości przypadków musi być ważny na 6 miesięcy do przodu.

 

2. Czy moje dziecko może podróżować bez dokumentów?

Nie może. Dzieci podróżują po Europie z dowodem osobistym. Ja doradzam jednak wyrobienie dzieciom paszportów.

 

3. Czy podane przez Ciebie ceny są całkowite?

Tak, kalkulacja przygotowana przeze mnie obejmuje wszystkie koszty takie jak pobyt w hotelu, przelot wraz z opłatami lotniskowymi, opiekę rezydenta, podstawowe ubezpieczenie oraz wyżywienie określone w ofercie.

W cenę ostateczną nie wchodzą jednak wycieczki fakultatywne ani koszt ewentualnej wizy ( wymaganej przy wjeździe np. do Egiptu, Turcji czy USA ).

 

4. Czy konsultacja podróży jest płatna? Jeśli nie, to jak zarabiasz na takiej transakcji.

Nie płacisz żadnych dodatkowych opłat za skonsultowanie się ze mną w sprawie swoich wakacji/ podróży. Jeśli zdecydujesz się zakupić ofertę wakacyjną u mnie to touroperator podzieli się ze mną swoją prowizją. To oznacza, że wszędzie zapłacisz za tę samą propozycję wakacyjną taką samą cenę. Gwarantuję Ci jednak, że moja pomoc różni się od tej jaką oferują typowe call center (Patrz: opinie).

 

5. Czy mam gwarancję, że godziny przelotów nie zmienią się?

Niestety godziny przelotów mogą się zmienić nawet na dzień przed wylotem. Takie decyzje podejmują linie lotnicze i są w tym temacie dość mocno niezależne, co gwarantuje im odpowiednia ustawa. Nie planuj więc porannej wizyty u kosmetyczki w dzień wylotu nawet jeśli planowana godzina wylotu to 22:00. Zdarzało się, że godziny przelotów były przesuwane nawet 12 godzin do tyłu.

 

6. Co oznacza informacja, że samolot będzie miał międzylądowanie? Czy będę musiał przesiadać się do innego samolotu?

Zdarza się, że touroperatorom nie udaje się sprzedać odpowiedniej ilości miejsc w samolocie na danym kierunku i decydują się na połączenie lotów , rezygnując z niektórych połączeń. Czasami więc klienci z Katowic na Majorkę czy Cypr lecą przez Gdańsk czy Wrocław. Nie wychodzą z samolotu, współtowarzysze podróży dosiądą się po prostu w danym porcie lotniczym, jednak muszą przygotować się na podwójny start i podwójne lądowanie.